Archive for: خرداد ۱۳۹۸

اطلاعیه: تشکیل پرونده مشمولین قانون اصلاح تبصره ۱۰ ماده ۱۷ تعیین تکلیف استخدامی #معلمین_حق‌التدریس و #آموزشیاران_نهضت_سوادآموزی

پس از حمد خدا و درود و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و با سلام وتحیّت به پیوست نامه شماره ۴۳۱۵۳۷/۷۱۰-۱۳۹۸/۳/۸ اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان منضم به شیوه نامه شماره ۷۱۰/۵-۹۸/۱/۳۱ معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی وزارت متبوع در خصوص شناسایی افراد مشمول قانون مصوب ۱۳۹۵/۶/۳ مجلس شورای اسلامی و به منظور اجرایی نمودن قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۹۷/۶/۱ مجلس شورای اسلامی ارسال می گردد .

مقتضی است با عنایت به مفاد مندرج در شیوه نامه مذکور و با توجه به نکات ذیل نسبت به اطلاع رسانی دقیق به افراد مشمول اقدام مقتضی صورت گیرد.

مشمولین این طرح عبارتند از :

الف. نیروهای #پیش‌_دبستانی: افرادی که از سال ۱۳۷۹ تا قبل از سال ۱۳۹۱ با یکی از مراکز پیش‌دبستانی #دولتی یا کلاس‌های پیش‌دبستانی #ضمیمه مدارس دولتی همکاری داشته‌اند و بنابر اسناد و مدارک ثبت و احراز شده از حساب‌های دولتی یا اعتبارات دولتی #حق‌الزحمه دریافت کرده‌اند.

ب. نیروهای #خریدخدماتآموزشی: به افرادی اطلاق می‌شود که طی سال‌های تحصیلی ۱۳۸۸‌ــ‌۱۳۸۷و ۱۳۸۹ــ‌۱۳۸۸ با دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی از طریق شرکت‌های #خدمات_آموزشی با اداره کل آموزش و پرورش قرارداد مستقیم داشته و #حقوق خود را از اعتبارات #دولتی دریافت کرده‌اند.

ج. نیروهای #حق‌التدریس_غیر‌مستمر: به افرادی اطلاق می‌شود که از سال ۱۳۷۹ تا قبل از ۱۳۹۱ با داشتن #کد‌پرسنلی در مدارس دولتی به‌عنوان نیروی #حق‌التدریس آزاد همکاری داشته و #حقوق خود را از اعتبارات #دولتی دریافت کرده‌اند.

د. #آموزشیار: فردی است که با رعایت و ضوابط و مقررات آموزشی و اداری با مجوز گزینش گواهی آموزش تدریس بدو خدمت و کد پرسنلی بین سال‌های ۱۳۷۹ تا قبل از سال ۱۳۹۲ با نهضت سوادآموزی همکاری داشته است.

ح. #آموزش‌دهندهمستمر: آموزش‌دهندگانی که از سال ۱۳۷۹ تا قبل از سال ۱۳۹۲ با نهضت سوادآموزی همکاری داشته‌اند و حداقل #دودوره به‌صورت مستمر و هر دوره حداقل دو نفر و بیشتر را تحت پوشش داشته‌اند.

توجه:

👈تشکیل پرونده حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۸/۳/۱۸ قابل انجام خواهد بود .

👈مشمولین بند” الف” ،” ب” ، “ج” : مراجعه به کارشناسی امور اداری

👈تکمیل فرم های مشمولین بند “د” و “ح ” :مراجعه به کارشناسی نهضت سواد آموزی

✍️امور اداری مدیریت آموزش و پرورش شهرستان خوانسار

رفع مشکلات گمرکی واحدهای صنعتی در کوتاه‌ترین زمان

به گزارش خوانسارنیوز به نقل از  ایمنا ، فرشاد مقیمی در حاشیه بازدید از شهرک‌های صنعتی این شهرستان در جمع خبرنگاران، بررسی مشکلات صنعتگران را از اهداف سفر به خوانسار برشمرد و اظهار کرد: این شهرستان در حوزه صنعتی از ظرفیت خوبی برخوردار است ولی تعدادی از واحدهای فعال با مشکل تأمین ارز، مواد اولیه و نقدینگی مواجه هستند.

وی با بیان اینکه صنعتگران خوانسار مشکلات خود را مطرح کردند و سازمان صنعت معدن و تجارت استان بخشی از آن‌ها را بررسی و برطرف می‌کند، افزود: بخش دیگری از مشکلات واحدهای صنعتی خوانسار مانند تأمین تسهیلات مورد نیاز از طریق معاونت تعاون کار و رفاه اجتماعی وزارت صمت پیگیری می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه طرح نساجی خوانسار پیشرفت خوبی دارد و مشکلات ارزی آن در کمیته مشترک ارزی با بانک مرکزی پیگیری می‌شود، تصریح کرد: مشکل تأمین سرمایه ثابت واحد صنعتی کاغذ دنبال می‌شود و با ورود ماشین‌آلات سفارش داده شده از سوی این واحد، به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

مقیمی گفت: زیر ساخت‌های شرکت فرازباتری خوانسار تکمیل و سفارش‌ ماشین‌آلات آن نیز داده شده است؛ مشکل تأمین ارز این واحد صنعتی نیز پیگیری می‌شود تا براساس برنامه‌ریزی انجام شده تا بهمن‌ماه امسال به بهره‌برداری برسد.​

وی با اشاره به مشکلات ترخیص کالاها در گمرک، خاطرنشان کرد: در طول هفته جلسه‌ مشترکی با موضوع ترخیص ماشین‌آلات با مدیرکل گمرک برگزار شد و چنانچه واحدهای صنعتی مشکلات دیگری نیز در حوزه فعالیت گمرک داشته‌باشند پیگیری و رفع می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: تلاش می‌کنیم تا از توقیف طولانی‌مدت ماشین‌آلات و مواد اولیه واحدهای تولیدی در گمرک جلوگیری شود، اما تشریفات قانونی بانک مرکزی یا کشور سازنده باید رعایت شود، ولی فرایند حوزه ترخیص ممکن به صورت موازی یا ویژه دنبال شود تا زودتر به نتیجه برسد.

مزایای رفتار عجیب صداوسیما در قبال نجفی: ماجرای مداح هتاک و خبط تلویزیون ناگهان فراموش شد!

عملکرد صداوسیما در نحوه اطلاع رسانی پرونده قتل همسر محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران به قدری عجیب و غیرعادی بود که سخت بتوان پذیرفت خود مسئولان صداوسیما متوجه این موضوع نشده باشند.

به گزارش «انتخاب»، اینکه تنها ساعاتی پس از آنکه نجفی خود را تسلیم پلیس کرده، خبرنگار صداوسیما یاد وظیفه اطلاع رسانی اش می افتد، اینکه در حضور نجفی حتی از عبارات غیرحقوقی استفاده می کند و مثلا به جای اینکه بگوید او به قتل اعتراف کرده می گوید او مرتکب قتل شده و اینکه به طرز عجیب و غریبی آلت قتل را در دست می گیرد و با آرامش و طیب خاطر، فشنگ هایش را بالا و پایین می کند، موضوعی نیست که مسئولان صداوسیما از غیرعادی بودن آن بی خبر باشند.

پس ماجرا چیست و چرا صداوسیما به این موضوع تن داده و حاضر شده تا انتقادها را به جان بخرد؟

برای پاسخ، باید به چند روز قبل بازگردیم. زمانی که در پخش زنده یک مداحی در شبکه سیما، یک مداح در توهینی بی سابقه در تاریخ پخش زنده تلویزیون، مقدسات اهل سنت را مورد اهانت قرار داد.

کمی بعد مشخص شد مداح مذکور داماد خواهر محمود احمدی نژاد بوده.

این اهانت به قدری سخیف بود که کار به واکنش مقام های رسمی تا حد رئیس مجلس هم کشیده شد. خود مداح هم احضار و بازداشت شد.

صداوسیما برای فرونشاندن اعتراضات تهیه کننده برنامه را اخراج و مدیر شبکه ۵ را توبیخ کرد اما افاقه نکرد و سرانجام به برکناری مدیر شبکه ۵ که گویا از مدیران محبوب خود بود، تن داد. اما معترضان به چیزی کمتر از تغییر رویکرد صداوسیما رضایت نمی دادند.

در چنین شرایطی که گویا صداوسیما هیچ توجیهی برای رفتار خود نداشت، ناگهان ماجرای محمدعلی نجفی به دادش رسید. شیوه عجیب پوشش یک قتل توسط فردی که ماه ها بود هیچ سمت رسمی نداشت و صرفا یک اصلاح طلب شناخته شده بود، یک مجال مناسب به صداوسیما داد تا از انتقادها فرار کند.

حالا صداوسیما نه تنها ماجرای هتاک را فراموش شده می بیند بلکه فرصت حمله به مخالفان سیاسی خود را نیز فراهم کرده است. ماجرای مداح مذکور نیز فراموش شده تا حدی که حتی خبر آزادی او به قید وثیقه نیز بازتابی نیافت.